Скляні душові кабіни

Скляні душові кабіни мають низку переваг, завдяки яким ми обираємо саме скло як матеріал для нашої душової кабіни. Скло не перевантажує простір вашої ванної кімнати, душові кабіни зі скла мають усі необхідні функціональні характеристики.

Скляна душова кабіна - це міцна і надійна конструкція, яка довгі роки впевнено витримує найрізноманітніші види навантажень і легко з ними справляється. Звичайно, це можливо тільки за умови використання якісної спеціальної фурнітури для скляної душової кабіни.

  • Зі скла можна спроєктувати душову кабіну практично будь-якої форми та розміру, найскладніший проєкт можна реалізувати за умови використання відповідної фурнітури.
  • Скло - це екологічно чистий, натуральний матеріал, який не виділяє шкідливих речовин, не тьмяніє і не деформується під впливом високих температур гарячої води та пару.
  • Душова кабіна (скло) не втрачає свого вигляду від постійного контакту з водою. Використання спеціальних мийних засобів гарантують охайний вигляд впродовж років.
  • Завдяки своїй унікальній властивості - прозорості, скло душової кабіни вписується в будь-який інтер'єр ванної кімнати і не перевантажує простір. Скло душової не обов'язково має бути прозорим. Залежно від уподобань та дизайну ванної кімнати скляні панелі душу можуть мати колір – коричневий, сірий, чорний, синій.
  • Душові кабіни зі скла вирізняються міцністю і довговічністю, витримують навантаження і впродовж усього терміну служби є безпечними.
  • Душові кабіни скляні дуже популярні в усьому світі і для них виробляється спеціальна фурнітура для роботи в умовах високої вологості. Ви завжди зможете вибрати для своєї скляної душової кабіни якісну фурнітуру від найкращих виробників.

Форми душових кабін зі скла

Скляні душові кабіни можуть мати прямі рівні форми з різними кутами, а також бути округлої форми. Варіанти форм душової кабіни забезпечує скло, яке за формою може бути або рівним (прямокутним), або радіусним (зігнутим).

Рівне скло - це не завжди прямокутники. Так, наприклад, при виготовленні скла для душових на мансардних поверхах – скло душової кабіни може мати форму трапеції – тобто повторювати асиметрію стін.

Виготовлення радіусного скла для душу – складний технологічний процес. Таке душове скло має обмеження за радіусом вигину і товщиною скла. Можливість виготовлення такого скла слід уточнювати у виробників скла..

Окремо слід сказати яким не може бути скло душової кабіни. Скло душової кабіни не може бути "сирим", тобто не гартованим. Скло для душової кабіни не може бути візерунчастим, оскільки візерунчасте скло не гартується, а отже, використовувати таке скло в душовій кабіні не можна. Тільки гартоване скло гарантує безпеку використання.

Кутові душові кабіни

П'ятикутні душові кабіни

Радіусні душові кабіни

Душова кабіна з ванною

Скло для душових кабін

Складно уявити, яким матеріалом можна було б замінити скло душових кабін і зберегти при цьому всі переваги цієї конструкції. Під час вибору скляної душової кабіни (готової або виготовленої за індивідуальним проєктом) приділіть належну увагу склу, з якого виготовлена душова кабіна.

Скло душової кабіни - дуже важлива складова конструкції. Від якості скла, так само як і від якості кріпильної фурнітури, залежить безпека, надійність і краса конструкції. Вибір скла для душової кабіни - дуже важливий момент проєктування скляної душової і до нього потрібно підійти серйозно. Душове скло може мати різну товщину, колір або форму.

Товщина скла душової кабіни

Скло для душових кабін може бути різної товщини. Готові конструкції можуть бути виготовлені зі скла товщиною від 4 до 6 мм. При індивідуальному виготовленні скляної душової кабіни, як правило, використовують скло товщиною 8 мм. Душові стаціонарні перегородки великих розмірів можуть бути виготовлені зі скла 10 мм.

Обов'язкова умова - використання гартованого скла. Гартоване скло - це безпечне скло підвищеної міцності. Розбити загартоване душове скло важко, але можливо. Загартоване скло розбивається за умови сильного точкового удару в торець, але навіть у цьому випадку скло розсипається на дрібні осколки без гострих країв.

Під час вибору товщини скла слід враховувати кілька факторів. Скло досить важкий матеріал. Використання товстішого скла призводить до збільшення маси самого скляного полотна, а отже, і до збільшення навантажень на кріпильні елементи конструкції - петлі та кріплення.

При виборі оптимальної товщини скла душової кабіни слід враховувати розмір душової, її форму і допустимі навантаження на кріпильну фурнітуру.

Скло товщиною 6 мм використовують у скляних душових невеликих розмірів - зазвичай це скляні шторки на ванну. При великих габаритах скляного полотна товщиною 6 мм, конструкція може бути недостатньо "жорсткою" і будуть потрібні додаткові кріплення для фіксації душового скла. Особливо це помітно, якщо душове скло "високе і вузьке". Оптимальною товщиною душового скла є скло товщиною 8 мм. Душове скло товщиною 8 мм – оптимальне поєднання жорсткості та ваги скляного полотна.

Скло товщиною 10 мм найчастіше використовують для стаціонарних душових перегородок або душових кабін великих розмірів – при висоті скла більше 2400 мм.

Колір скляної душової кабіни

Душове скло може бути прозорими, тонованими, матованими. Прозоре скло, може бути просто прозорим, або надпрозорим (екстрачистим). Вага та міцність такого скла – однакові, відмінність тільки у кольорі. Прозоре скло на краю має злегка зеленуватий відтінок, окрім того, якщо у Вас стіни викладені світлою плиткою (білою, бежевою або кольору "топленого молока"), таке скло може спотворювати колір стін. Якщо на стінах плитка сіра, зелена, чорна або інших "холодних" кольорів - спотворення практично непомітне.

Екстрачисте надпрозоре скло Діамант - кристально прозоре, практично не спотворює світлий колір стін ванної кімнати. Чим більша ширина скла - тим більше видно буде в торці блакитний відтінок скла.

Тоноване скло має рівний колір по всій площині полотна. У скляних душових кабінах застосовують тоноване скло кольору "бронза", "графіт", рідше - "блакитний". Скло кольорове, але прозоре.

Матоване скло непрозоре. Матування скла можливе двома способами - хімічним (заводське матування під час виготовлення скляного полотна) і механічним (матування скляних деталей душової кабіни методом піскоструминної обробки скла). Піскоструминний метод дає змогу виготовити "часткове матування скла" - нанести малюнок або заматувати частину скла. Піскоструминним методом можна матувати і прозоре, і тоноване скло. Після такої обробки скла – скло стає шорстким та матовим (не прозорим). На матоване скло обов´язково наноситься спеціальна гідрофобна рідина котра додатково захищає матовану частину від забруднень.

Під час вибору кольору скла для душової кабіни, будь ласка, врахуйте, що будь-яке непрозоре скло візуально зменшує приміщення. Прозоре скло такого ефекту не має. Саме цим пояснюються рекомендації дизайнерів встановлювати в невеликих ванних кімнатах душові кабіни з прозорого скла. Крім того, прозоре скло душової кабіни найбільш універсальне і буде доречним у будь-якому дизайні ванної кімнати.

Душові кабіни зі скла - догляд

Скло і фурнітура душових кабін періодично потребують очищення і, попри всю простоту цього процесу, не зайвим буде згадати кілька правил.

Після душу – промийте душову кабіну теплою водою та витріть краплі води. Для цього можна використовувати спеціальні шкребки з м'якими гумовими насадками або серветки з мікрофібри. Залишки мильних засобів завжди простіше видаляти свіжими.

Фурнітура має міцне вологостійке покриття, яке може бути глянцевим або матовим. Мити фурнітуру скляних душових кабін рекомендується теплою водою з використанням м'якої губки або тканини.

Душові кабіни зі скла можна мити спеціальними мийними засобами, що не містять абразиву, лугу і хлору. Під час миття категорично забороняється використовувати металеві скребки і щітки. Найкраще використовувати рідкі мийні засоби. Навіть універсальні крем-засоби мають часточки абразиву і при частому використанні можуть пошкодити скляну душову кабіну. На завершальному етапі, протріть душову кабіну насухо м'якою тканиною, щоб забезпечити глянцеву поверхню скла і фурнітури - без розводів і нальоту солей, що містяться у воді.

Copyright © Всі права захищено, 2023
По вашему запросу ничего не найдено